Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

TEKLİF ALIN

MENÜ GERİ

Sıkça Sorulan Sorular

Sektörde En Çok Merak Edilenler

Müşterilerimizin daha önce bizlere ilettikleri sorunlarını topladık! Bu sayfa üzerinden müşteri hizmetlerimizle irtibat kurmadan daha hızlı sık sorulan sorulara ulaşabilir kolaylıkla destek alabilirsiniz. Hemen inceleyin!

ISO 9001 standardı nedir?

Kalite Yönetim standardı olan 9001 işletmede kalite süreçlerinin kurulduğunun beyanıdır.

ISO 9001 Belgelendirme süreci nasıl olmaktadır?

Öncelikle işletmenin hangi akreditasyonlu belgeye ihtiyacı olduğu tespit edilmektedir. ISO 9001:2015 standardı hususlarında firmaya sistem kurulması yapılmaktadır. İşletmenin standart hususlarını sağlaması gerekmektedir. Kalite yönetim standartlarını esas almaktadır.

ISO 9001:2015 Belgesini kimler alabilir?

ISO 9001 sistem dokümantasyon sistemini kurmuş hizmet sektörü ve üretim sektöründe bulunan her firma alabilir.

TURKAK Akreditasyonlu ISO 9001:2015 belgesinin anlamı nedir?

Türk Akreditasyon Kuruluşu tarafından denetlenen TS EN ISO 17024 akreditasyon belgesine sahip kuruluşlarca yapılan denetimlerdir.

Olumlu sonuçlanan TSE belgemizin geçerlilik süresi var mıdır? Yenilenme söz konusu ise; tüm bu süreçler tekrarlanacak mı? Ücret olarak aynı tutar mı söz konusu?

Her yıl sadece gözetim denetimine girmekte ve TSE'ye ücret ödenmektedir. Danışmanlığa gerek olmamaktadır.

Hangi standartlara uygun olduğunu nasıl belirleyeceğiz? Mesela benim 3 ürünüm de deterjan temizlik ürünü. Buna karar vermek için bilgi alabileceğim bir sistem veya mevzuat var mı? Yoksa sizinle süreç doğrultusunda mı kararlaştırılacak? Karşılaşacağım stan

Rakiplerinden TSE alan varsa bize bildirin standarda bakalım.

 Süreçte öncelikle sizinle anlaşma yaparak, firmam başvuru şartlarına uygun hale getirilecek ve daha sonra mı TSE başvuru yapılacaktır?

Aynen öyle, biz süreç tamamlandığında firma adına online sistemden başvuru yapacağız.

Laboratuvar şartından kastettiğiniz nedir? Firma bünyesinde mı bir laboratuvar mı yoksa firmanın anlaşmalı olarak çalıştığı bir laboratuvar mı söz konusu?

Firmanın kendi ürünlerini test edeceği basit yollu bir laboratuvar olacak. Çünkü TSE önce üreticinin test yapmasını istemektedir.